UBEZPIECZENIA

MAJĄTKOWE

Czym są ubezpiecznia majątkowe?

Ubezpieczenia majątkowe to popularna forma ochrony życiowego dorobku. Zapewnia ono zabezpieczenie majątku (przykłady ubezpieczeń majątkowych – ubezpieczenie domu, mieszkania, samochodu) w przypadku zaistnienia nieprzewidzianych zdarzeń losowych takich jak pożar, powódź, huragan, kradzież z włamaniem czy rabunek. Rynek ubezpieczeń majątkowych w Polsce jest szeroki, a jego oferta rozbudowana.

Przedmiotem ubezpieczenia majątkowego jest ryzyko majątkowe, obejmujące prawa i obowiązki majątkowe osoby ubezpieczonej. Najczęściej ubezpieczanym ryzykiem jest ryzyko kradzieży. Ubezpieczenia majątkowe występują w wielu różnych dziedzinach, m.in. w komunikacji, w rolnictwie, w turystyce. Ich cechy i zakres każdorazowo opisane są w OWU ubezpieczeń majątkowych.

Potrzebujesz ubezpieczenia?

Skorzystaj z formularza kontaktowego poniżej, a my niezwłocznie skontaktujemy się z Tobą i przygotujemy polisę dopasowaną do Twoich potrzeb.

Jakie są rodzaje ubezpieczeń majątkowych?

Ubezpieczenia majątkowe mogą być wykupywane zarówno przez firmy, jak i przez osoby prywatne. Do ubezpieczeń majątkowych zaliczamy m.in.:

 • ubezpieczenia domów i mieszkań (mienia)
 • ubezpieczenia pojazdów
 • ubezpieczenia domów w budowie
 • ubezpieczenia wyposażenia mieszkania
 • ubezpieczenia sprzętu elektronicznego
 • ubezpieczenia majątkowe OC
 • ubezpieczenia gospodarcze majątku
 • ubezpieczenia majątkowe gospodarstw domowych
 • ubezpieczenie bagażu podróżnego
 • ubezpieczenie sprzętu elektronicznego
 • ubezpieczenie maszyn

Czy zyskam mając ubezpieczenie majątkowe?

Chęć skorzystania z ubezpieczenia majątkowego wynika z troski o posiadany drogocenny majątek, który często stanowi dorobek kilku pokoleń. Każdy kto stracił cenne mienie, wie że oszczędzanie na ubezpieczeniu majątkowym nie jest warte swojej ceny. Pewność otrzymania odszkodowania w razie kradzieży majątku nie tylko uspokaja ale i pozwala zabezpieczyć i lepiej zaplanować przyszłość.

Przed podjęciem decyzji o wyborze rodzaju ubezpieczenia majątkowego warto zapoznać się z bogatą ofertą ubezpieczycieli. To zadanie ułatwi porada sprawdzonego doradcy Fenix Finanse, który pomoże wybrać ubezpieczenie majątkowe, które spełni nasze oczekiwania.

Potrzebujesz ubezpieczenia?

Czy warto posiadać ubezpieczenie majątkowe?

Zabezpieczanie się przed nieprzewidzianymi zdarzeniami życia codziennego jest w Polsce coraz bardziej popularne.  Nikogo już nie dziwi posiadanie kilku różnych rodzajów ubezpieczenia. Wraz ze zwiększającym się dobytkiem, zwiększa się strach przed jego utratą. W tym celu powstała kategoria ubezpieczeń jaką są ubezpieczenia majątkowe.

Formularz kontaktowy:

Porozmawiajmy!

Nasz specjalista ubezpieczeniowy pomoże Ci dobrać najlepsze rozwiązania. Przedstawi oferty, omówi i porówna wraz z Tobą parametry u różnych ubezpieczycieli. Wypełni za Ciebie wniosek i pomoże w skompletowaniu niezbędnej dokumentacji. Nasz doradca spotka się z Tobą w biurze lub w innym, dogodnym dla Ciebie miejscu. Za naszym pośrednictwem złożysz wnioski u wybranych przez siebie ubezpieczycieli. Możesz to zrobić nawet bez wychodzenia z domu!

Pamiętaj!

Wynagrodzenie pośrednika jest rozliczane bezpośrednio z ubezpieczycielem po zawarciu umowy.

Oferta jest zawsze tożsama z proponowaną bezpośrednio u ubezpieczyciela.

Zaoszczędź czas bez dodatkowych kosztów, wypełnij formularz i pozwól sobie pomóc.